Новини 2020-08-29 12:00

Підозрюваного в підпалі авто «Схем» арештували та дали можливість внести заставу

Водночас "Схеми" вбачають великий ризик для подальшого розслідування.

У п’ятницю, 28 серпня, Броварський міськрайонний суд арештував на два місяці підозрюваного у причетності до підпалу автомобіля програми журналістських розслідувань «Схеми». У нього є можливість внести заставу у розмірі 175 650 грн. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

 

Журналісти зазначають, що Броварська прокуратура клопотала про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості вийти під заставу. Прокурори вказували, що підозрюваний родом із Луганщини, а тому може переховуватися від слідства на непідконтрольних Києву територіях області.

 

Захисники під час судового засідання заперечили будь-які ризики, наведені прокуратурою, водночас не були проти запобіжного заходу. Утім, вони просили домашній арешт.

 

При цьому адвокат потерпілої сторони – водія програми «Схеми» Бориса Мазура, який є власником підпаленого автомобіля – також наполягав на триманні під вартою без можливості вийти під заставу.

 

Водночас, адвокатка водія "Схем" Оксана Максименюк вбачає в такому рішенні суду низку ризиків.
 
 
«Ми бачимо великий ризик для подальшого розслідування. Призначена судом застава порівняно невелика, і її можуть швидко внести або родичі підозрюваного, або ті, кому вигідне його швидке звільнення з-під варти. Оскільки він лише підозрюваний у підпалі, і може дати свідчення на організаторів, або й замовників. Натомість, якщо він вийде на свободу і буде переховуватись від слідства – це значно зашкодить ефективності подальшого розслідування. Як ми знаємо, інших два підозрюваних вже переховуються від слідства», - зазначила адвокатка.

 

Нагадаємо, у ніч на 17 серпня  водію та постійному учаснику знімальної групи «Схеми» Борису Мазуру спалили авто. Як заявив Аваков, поліція проводить оперативно-розшукову роботу зі встановлення обставин і винних. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що правоохоронні органи максимально швидко знайдуть та притягнуть до відповідальності зловмисників.

 

26 серпня двох із чотирьох підозрюваних у підпалі редакційного автомобіля програми "Схеми: корупція в деталях" оголосили в розшук.

 

схожі новини