Новини 2020-08-29 14:01

У НАБУ відреагували на рішення КСУ щодо Ситника

Рішення КСУ прийнято незабаром після оприлюднення так званих плівок ОАСК.

Національне антикорупційне бюро вважає рішення Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором НАБУ політично мотивованим. До того ж воно не означає звільнення керівника НАБУ. Про це повідомляють у в заяві прес-служби НАБУ.

 

У НАБУ наголошують, що рішення КСУ прийнято незабаром після оприлюднення так званих плівок ОАСК, на яких задокументовані розмови про "кероване правосуддя в Україні, в тому числі і щодо прийняття рішень Конституційним судом України". У НАбУ переконані, що це рішення є черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності НАБУ.

 

У НАБУ нагадали, що раніше КСУ позбавив бюро права через суд скасувати незаконні операції державних підприємств і фактично звільнив чиновников від кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

 

Повідомляють, що наступним буде розгляд суддями КСУ подання нардепів про нібито неконституційність створення НАБУ, повідомили в Бюро. Ініціаторами цих звернень виступають фігуранти розслідувань НАБУ, в тому числі і ті, які вже мають статус підозрюваних або опинилися на лаві підсудних, зазначили в НАБУ.

 

Нагадаємо, що 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.