Новини 2020-08-31 14:29

Стало відомо, коли країни Балтії оголосять про санкції проти Білорусі

Санкції спрямовані проти чиновників, яких країни звинувачують у фальсифікації президентських виборів та насильстві проти протестувальників.

У понеділок, 31 серпня, Литва, Латвія та Естонія оголосять про санкції щодо близько 30 білоруських чиновників, включаючи Аляксандра Лукашенку. Про це заявив журналістам президент Литви Гітанас Науседа, передає Reuters.

 

Санкції спрямовані проти чиновників, яких країни звинувачують у фальсифікації президентських виборів та насильстві проти протестувальників.

 

Зазначається, що санкційний список є першим кроком і може бути розширений.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%. Результати виборів не визнали низка країн, зокрема Велика Британія, Канада та Литва.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

  

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.