Новини 2020-08-31 18:45

НАБУ працює в штатному режимі, Ситник залишається директором – відомство

28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором Бюро.

Артем Ситник залишається директором Національного антикорупційного бюро, сама інституція працює в штатному режимі. Про це повідомляється на сайті відомства у понеділок, 31 серпня.

 

 «Факт визнання неконституційним Указу Президента про призначення на посаду не припиняє повноважень Директора НАБУ чи будь-якої іншої особи, яку призначає глава держави, і не означає автоматичного її звільнення», - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що Ситник має виконувати свої повноваження, поки Верховна Рада не ухвалить відповідних змін до законодавства. 

 

«Водночас наявність такого рішення КС (Конституційного суду - Ред.) ставить під загрозу можливість призначення нового директора Національного бюро. Щоб усунути цей ризик, потрібно врегулювати питання у законодавчому полі, з обов’язковим збереженням гарантій незалежності інституції, ключовим елементом якої є особлива процедура призначення та зняття директора з посади. Національне бюро готове долучитися до приведення законодавства у відповідність Основному Закону», - зазначили в НАБУ.

 

У відомстві нагадують, що що відповідно до ст. 6 ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України» наразі повноваження директора припиняються у зв’язку із закінченням строку повноважень або смертю. Його не можна звільнити, а Указ президента про призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій статті, з-поміж яких відсутня «визнання Указу Президента України неконституційним». Будь-яке інше рішення може бути оскаржене в суді як незаконне.

 

«Немає правових підстав і для того, щоб визначати тимчасово виконуючого повноважень Директора, адже сам Директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці і не відсутній на робочому місці з інших законних підстав», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на «чесному і прозорому конкурсі нового керівника».