Новини 13:18

Азаров вважає, що обмеження максимальних пенсій не головне для реформи

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що норма про обмеження вже призначених максимальних пенсій не є ключовою в пенсійній реформі. Про це він сказав сьогодні на брифінгу в Черкаській області.

«На одному боці 14 мільйонів пенсіонерів, на іншому – якісь 14 тисяч. У чому суть проблеми? У тому, щоб зробити пенсію для 14 мільйонів людей гідною», – вважає Азаров.

Разом з тим голова уряду підкреслив, що питання обмеження максимальних пенсій є дуже важливим з огляду на принцип соціальної справедливості.

«Питання обмеження пенсій тим, у кого пенсії більше від 10 прожиткових мінімумів, звичайно, важливе, але мені, відверто кажучи, не дуже зрозуміло, коли засоби масової інформації навколо цього питання намагаються зробити якусь політику», – сказав Азаров.

Раніше віце-прем’єр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що готовий відмовитися від ініціативи обмеження максимальної пенсії десятьма прожитковими мінімумами для вже призначених пенсій.

При цьому він оцінює у 328 мільйонів гривень можливий додатковий дохід Пенсійного фонду у 2012 році у разі обмеження максимального розміру вже наявних пенсій десятьма прожитковими мінімумами.

Як повідомлялось, народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк у своєму законопроекті щодо пенсійної реформи запропонував вирішити проблему зменшення максимального рівня пенсій запровадивши податок на пенсії, розмір яких перевищує 10 мінімальних пенсій. Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів пропонуватиме уряду оподатковувати спеціальні пенсії.

Тим часом, опозиція вважає, що пропозиція «регіоналів» оподатковувати спеціальні пенсії, ніщо інше як спроба відволікти увагу людей від погіршення життя.

Нагадаємо, радник президента Ганна Герман стверджує, що Янукович налаштований на те, щоб знижувати рівень пенсій для колишніх чиновників.