Новини 13:58

Тимошенко вважає, що пенсійна реформа зробить щасливими лише двох пенсіонерів

Колишній прем'єр-міністр, лідер партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко прогнозує значне погіршення соціального стану пенсіонерів у разі прийняття пенсійної реформи. Про це вона сказала на брифінгу.

"Якщо в цивілізованих нормальних країнах, коли люди йдуть на пенсію, вони починають відпочивати, їздити світом, нормально жити, їхнє життя нормально забезпечене, то після реформи Януковича пенсіонери зможуть собі дозволити тільки хліб і воду, і тільки 2 пенсіонери в країні будуть щасливими - Янукович та Азаров. Саме тому я вважаю проведення такої реформи неприпустимою", - сказала Тимошенко.

Екс-прем'єр вважає, що прийняття реформи сприятиме збагаченню заможних громадян і збіднінню пенсіонерів.

"Я думаю, що після цієї пенсійної реформи можна зробити висновок, що Янукович - це такий генетично модифікований Робін Гуд. Якщо Робін Гуд забирав у багатих і віддавав бідним... то в Януковича, як у генетично модифікованого Робіна Гуда, - навпаки. Він забирає в пенсіонерів і віддає кланам, які сьогодні на нього працюють", - заявила вона.

Тимошенко висловила побоювання тим, що прийняття пенсійної реформи відкриє доступ приватних осіб до коштів Пенсійного фонду.

"Сьогодні вони хочуть створити приватні пенсійні фонди, і ці внески, які люди платять зі своєї заробітної плати, спрямовувати не до державного Пенсійного фонду, а до приватних пенсійних фондів, а потім, коли прийде час людям одержувати пенсії, вони просто не знайдуть ні своїх пенсій, ні приватних пенсійних фондів, вони не зможуть бути забезпеченими після того, як закінчать свою роботу", - вважає екс-прем'єр.

Також Тимошенко підкреслила, що норми законопроекту про обмеження максимальних розмірів пенсій 10 прожитковими мінімумами є декларативними й такими, які насправді не приведуть до скорочення найбільших пенсій у країні.

Крім того, вона вважає, що законопроект про пенсійну реформу №7455 суперечить Конституції у зв'язку з тим, що він містить норми, які погіршують, на її думку, соціальний стан громадян.

Нагадаємо, на засіданні в четвер Верховна Рада розгляне запропонований Кабінетом Міністрів законопроект про пенсійну реформу, яким пропонується ввести підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 вересня 2011 року.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов допускає, що обов'язковий вихід на пенсію для жінок в 60 років буде введено з 2016 року.

Проведення пенсійної реформи є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для виділення чергового траншу кредиту в 1,5 млрд доларів.