Новини 2020-09-11 09:00

Павло Клімкін: Є кілька альтернатив мінського процесу

Усе, що зараз відбувається на мінському майданчику, — це імітація, прагнення «пропетляти».

Є кілька альтернатив мінського процесу, питання в тому, чи з’являться вони фізично й коли та за яких умов. Це предмет політичних домовленостей. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

«Нині Путін і його оточення готуються торгуватися з майбутньою адміністрацією новообраного президента США. Хто саме там буде, Трамп-2 чи Байден-1, побачимо. Гадаю, що урядування Трампа відрізнятиметься від його першого терміну. У Кремлі чудово розуміють, що важелі впливу перебувають спільно у трансатлантичного світу, але готовність їх задіяти значно більша у Сполучених Штатів. Це можна побачити й за ситуацією довкола Білорусі, тільки наразі США занурені у президентську кампанію. Тому все буде пов’язане з тим, як саме Москва торгуватиметься з оновленим Білим домом, не лише щодо України, а й щодо всіх наявних проблем. До того ж це накладається на процес перезавантаження російської моделі автократії. Путін буде перезавантажувати і себе, і «колективного Путіна», — сказав він.

 

Клімкін зауважив, що не слід також забувати, що питання Донбасу стало частиною внутрішньополітичного порядку денного, тобто є серйозна російська націоналістична спільнота, яка тисне на владу, вимагаючи розв’язати його на користь РФ. Тому все, що зараз відбувається на мінському майданчику, — це імітація, прагнення «пропетляти».

 

«До того ж у багатьох європейських країнах почали робити спроби стратегічно глянути на ситуацію, замислитися про майбутнє, з’ясувати, чи працює сьогоднішня стратегія, і якщо ні, то що далі? До цього, знов-таки, додаються Білорусь та отруєння Навального. Тому для нас зараз найкращий момент, щоб вплинути на ці «міркування й роздуми», — додав ексміністр.   

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини