Новини 2020-09-22 17:47

Боррель назвав умову надання Києву 1,2 мільярда євро фінансової допомоги

Україні потрібно конструктивно співпрацювати з МВФ і виконати усі вимоги з посилення верховенства права.

ЄС готовий надати Україні 1,2 млрд євро кредиту, якщо Україна конструктивно взаємодіятиме з Міжнародним валютним фондом і виконає вимоги з посилення верховенства права. Про це заявив високий представник ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель під час брифінгу з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, передає «РБК-Україна» у вівторок, 22 вересня.

 

«Ми готові надати 1,2 млрд макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти вирішенню проблем, пов'язаних з економічним спадом, що був спричинений пандемією. Але для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з Міжнародним валютним фондом і також виконати усі ті вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні», - сказав Боррель.

 

Нагадаємо, 22 квітня стало відомо, що Європейська комісія оголосила про рішення надати Україні 1,2 млрд євро підтримки. Це найбільший транш Єврокомісії в межах «виняткової» програми макрофінансової допомоги, яка передбачена для 10 країн та спрямована на подолання негативних наслідків пандемії.

 

23 липня Україна підписала з Єврокомісією угоду щодо надання 1,2 млрд євро. 

 

Як повідомлялося, перший транш може бути виділений без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Загалом ЄС виділяє близько 3 млрд євро десятьом країнам-сусідам.

 

14 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди.

 

Як повідомлялося, депутатка Європарламенту від ФРН Віола фон Крамон заявила, що Україна ризикує втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від ЄС через ситуацію навколо призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

схожі новини