Новини 2020-09-23 16:10

Правозахисниця: В Україні експертиза ДНК не відповідає світовим стандартам

Також фіксується дуже багато випадків неякісного збору матеріалів.

Правозахисниця Вікторія Солодухіна в інтерв’ю Тижню розповіла, що рідні загиблих і зниклих безвісти на Донбасі не погоджуються з результатами експертиз ДНК, оскільки існує велика недовіра до самої експертизи, яка в Україні не відповідає світовим стандартам. Досі використовується застаріла методика 2001 року, яка тестує всього 24 з понад 3200 локусів.

 

Також, за її словами, фіксується дуже багато випадків неякісного збору матеріалів, а інколи — відвертого нехтування наявними речовими доказами.

 

«Наприклад, під час нещодавньої ексгумації тіла невідомого захисника у труні були знайдені особисті речі, які навіть не були вписані до переліку під час попереднього розслідування. Відповідь «ці речі не мають відношення до цієї людини», відверто кажучи, дивує. Якщо ви їх навіть не описали та не дослідили, то як можете стверджувати, до кого вони мають чи не мають відношення? І повірте, подібних «похибок» так багато, що батьки просто не можуть визнати смерті своєї дитини з такими сумнівними доказами», - повідомила Солодухіна.

схожі новини