Новини 2020-09-29 12:02

НАБУ повідомило про підозру Микитасю

Це другий епізод викритих правоохоронцями корупційних зловживань за участі екснардепа.

У понеділок, 28 вересня, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру екснародному депутату та заступнику генерального директора підрозділу НАЕК «Енергоатом». Про це йдеться на сайті НАБУ.

 

Чоловіка підозрюють у вчиненні кримінального корупційного правопорушення, пов’язаного з наданням та отриманням хабаря.

 

Слідство встановило, що посадовець відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», зловживаючи службовим становищем, у 2017 році уклав із компанією, підконтрольною екснародному депутату, договір на 929 млн грн. Згідно з ним, ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.

 

Відтоді впродовж 2017-2019 років посадовець «Енергоатому» безоплатно одержав від іншої компанії, також підконтрольної депутату, три квартири в новобудовах Києва вартістю майже 4,42 млн грн. Це, за версією слідства, є неправомірною вигодою.

 

Дії колишнього народного депутата кваліфіковано за ч. 2 ст. 369 КК України («пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»), посадовця «Енергоатому» —  за ч. 4 ст. 368 КК України («прийняття пропозиції та одержання службовою особою неправомірної вигоди»).

 

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство встановлює інших причетних осіб.

 

Зазначається, що це - другий епізод викритих правоохоронцями корупційних зловживань за участі екснардепа. Раніше детективи встановили його причетність до заволодіння майном Національної гвардії на понад 81 млн грн.

 

У НАБУ не повідомляють імені підозрюваного, але обставини справи свідчать, що мова йде про Максима Микитася.