Новини 2020-10-05 17:04

Мінський процес, COVID-19 та Угода про асоціацію. Стали відомі основні теми саміту Україна - ЄС

Під час саміту планується підписання щонайменш трьох нових фінансових угод, зокрема в сфері розвитку громадянського суспільства та екології.

Напередодні щорічного саміту Україна - ЄС європейські високопосадовці під час брифінгу окреслили основні теми зустрічі. За словами представників ЄС, зараз надзвичайно важливий час для зустрічі з Україною через економічну та політичну ситуацію. Про це у понеділок, 5 жовтня, повідомляє кореспондент Тижня.

 

 

Зауважимо, саміт стане першим з початку пандемії, який відбудеться фізично, а не віртуально. Делегацію України очолить президент Володимир Зеленський. 

 

Як зазначається, саміт буде зосереджений на трьох основних темах – боротьба із наслідками пандемії коронавірусу, продовження роботи в рамках Угоди про асоціацію та мінський процес.Також із українським президентом будуть обговорювати питання Східного партнерства і ситуація в Білорусі. 

 

Згідно із заявами, у рамках зустрічі планується підписання щонайменш трьох нових фінансових угод, зокрема в сфері розвитку громадянського суспільства та екології. Крім того, буде продовжено спільну боротьбу із наслідками пандемії, наприклад, ЄС сподівається якнайшвидше повернутися до рівня торгівлі, що був до спалаху хвороби.

 

Європейські посадовці під час брифінгу підкреслили, що ЄС задоволений ходом реформ, зокрема успішним продовженням децентралізації та реформою ринку електроенергії в нашій країні.

 

Водночас було наголошено на важливості наступних кроків в реформуванні. Зокрема, згадувалися боротьба із корупцією, посилення верховенства права і захисту інвестицій, реформування Служби безпеки, розбудова незалежного Національного банку. Крім того, підкреслювалося, що ситуація, яка склалася зараз довкола Приватбанку – це питання довіри з боку міжнародних партнерів. 

 

"ЄС вкотре демонструє своє підтримку територіальної цілісності та незалежність України, засуджує незаконну анексію Криму. Разом з тим Євросоюз занепокоєний ситуацією на Сході України. І хоча припинення вогню вітається, необхідне виконання мінських домовленостей. Європейські чиновники стривожені погіршенням гуманітарної ситуації на неконтрольованих територіях України, яке сталося через пандемію, і прагнуть зробити все можливе для забезпечення повного доступу для міжнародних гуманітарних організацій", - повідомив кореспондент Тижня.

 

На погляд єврочиновників, необхідно виконання всіх домовленостей, досягнутих в Парижі минулого року. Водночас ЄС висловлює глибоке занепокоєння наявністю російського військової техніки та персоналу на неконтрольованих територіях України. 

 

Як повідомлялося, делегацію України на двадцять другому саміті Україна – Європейський Союз, який відбудеться 6 жовтня 2020 року у Брюсселі, очолить президент Володимир Зеленський.

 

Водночас Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн не братиме участь у завтрашньому саміті Україна-ЄС, оскільки вона пішла на самоізоляцію через контакти з людиною, у якої підтвердився COVID-19

схожі новини