Новини 2020-10-06 17:36

Кулеба заявив, що зміцнення позицій РФ у Білорусі загрожує безпеці України

Кулеба вважає, що в мінському контексті Україна - країна західного політичного світу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що зміцнення позицій Росії в Білорусі представляє загрозу для України. Зокрема, для її національної безпеки. Про це він розповів у інтерв'ю BBC News Україна.

 

Міністр розповів, що йому подобається, коли офіційний Мінськ звинувачує Захід у втручанні у внутрішні справу, маючи на увазі Литву, Польщу, Чехію та Україну. За його словами, це означає, що Україна стала країною західного політичного світу.

 

"Мені дуже прикро спостерігати зміцнення позицій Росії в Білорусі, свідками якого ми всі є. Як міністр закордонних справ, я розумію прості речі - зміцнення позицій Росії в Білорусі - це ризик для національної безпеки України", - наголосив Кулеба.

 

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви, яка видала Ціханоускай візу на рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

23 вересня Лукашенка провів таємну інавгурацію. Низка країн світу, зокрема і Україна, інавгурації не визнали.