Новини 2020-10-07 11:13

У рамках саміту Україна - ЄС було підписано угоди на 390 млн євро - Шмигаль

Крім того, були окреслені подальші кроки активної співпраці та взаємодії між Україною та ЄС.

У рамках саміту Україна - Європейський Союз між сторонами були підписані угоди на загальну суму 390 мільйонів євро. Серед них три угоди з ЄС та дві - з Європейським інвестиційним банком. Про це у середу, 7 жовтня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

 

Так, з ЄС були підписані такі угоди:

  • 10 млн євро в рамках "Кліматичного пакету для стабільної економіки в Україні" будуть направлені на різні заходи по розвитку економіки.
  • 30 млн євро в рамках "Програми ЄС "Міцні регіони" будуть виділені на допомогу східним областям України для подолання негативних наслідків пандемії та російської агресії.
  • 20 млн євро будуть спрямовані на розвиток сприятливого середовища для роботи громадянського суспільства і залучення його до політичних процесів.

З Європейським інвестиційним банком були укладені такі угоди:

  • 300 млн євро в рамках угоди про фінансування проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні" будуть спрямовані на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні;
  • 30 млн євро позики, передбачені гарантійною угодою "Логістична мережа (Модернізація і цифровізація Укрпошти)" підуть на закупівлю сортувального обладнання та створення трьох сортувальних об'єктів (зокрема, будівництво хаба у Львові) і 22 сортувальних депо в цілому і на впровадження систем автоматичного відстеження пересування вантажів.

Крім того, як наголосив Шмигаль, були окреслені подальші кроки активної співпраці та взаємодії між Україною та ЄС. Серед них і якнайшвидше підписання угоди про спільний авіаційний простір, і "промисловий безвіз", і спільна оцінка у 2021 році досягнень Україною цілей Угоди про асоціацію, що є відправною точкою до її наступного оновлення.

 

Нагадаємо, саміт з Україною став першим "живим" самітом ЄС із країною партнером від початку пандемії.

схожі новини