Новини 2020-10-07 12:48

ЄІБ надав Україні кредит у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності громадських будівель

Кредитну угоду було підписано 6 жовтня під час 22-го саміту Україна - Європейський Союз.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності 1000 громадських будівель, зокрема шкіл, культурних центрів, дитячих садків та лікарень. Про це йдеться у пресрелізі, який перебуває в розпорядженні Тижня.

 

 

Кредитну угоду було підписано 6 жовтня під час 22-го саміту Україна-ЄС задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.

 

Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ЄІБ надаватиме підтримку Україні у виконанні її амбітної програми з енергоефективності. Проєкт дозволить продовжити термін експлуатації ключових соціальних, медичних, адміністративних та культурних будівель щонайменше на 20 років, а також скоротити викиди CO 2 на 1 250 000 тонн.

 

Завдяки кредиту вагому підтримку отримають малі та середні муніципалітети України, яким досі не вистачало сталого фінансування для здійснення необхідного оновлення. Кредит надасть можливість встановити сучасне обладнання у будівлях, зокрема лічильники та системи контролю енергоспоживання, модернізувати системи опалення, вентиляції та освітлення, а також оновити зовнішні поверхні (фасади, дахи, теплоізоляційні плити, підвальні перекриття, вікна та двері).

 

Як зазначається, галузь охорони здоров’я України отримає безпосередню вигоду від оновлення завдяки впровадженню нових систем охолодження, використанню джерел відновлюваної енергії й інших заходів боротьби з COVID-19. 

 

"Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ми дуже раді допомагати у підвищенні енергоефективності громадських будівель та посиленні енергонезалежності України. Такі проєкти, як цей, покращують якість життя, захищають навколишнє середовище та істотно зменшують вартість експлуатації будівель, роблячи Україну ще кращим місцем для життя та ведення бізнесу. Цей кредит принесе користь для понад 2,5 мільйонів людей: завдяки ньому школи, лікарні, культурні центри та адміністративні будівлі стануть енергоефективними, а на оплату енергії буде йти менше витрат. Також ці інвестиції наблизять нас до кліматично нейтральної Європи, від чого виграє увесь світ", - зазначила віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська.

 

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас підкреслив, що така співпраця покликана збільшити потенціал муніципалітетів у сфері енергоефективності та енергоменеджменту, а також посилити стійкість місцевих бюджетів.

 

Своєю чергою, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов від імені уряду України подякував Європейському інвестиційному банку за співпрацю, наголосивши, що цей проєкт повністю відповідає національній політиці та чинній енергетичній стратегії України. 

 

Зауважимо, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)це банк Європейського Союзу та інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. Як найбільший за обсягом багатосторонній позичальник та кредитор ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу. 

 

Як повідомлялося, у рамках саміту Україна - Європейський Союз між сторонами були підписані угоди на загальну суму 390 мільйонів євро. Серед них три угоди з ЄС та дві - з Європейським інвестиційним банком.