Новини 2020-10-08 13:52

Ляшко назвав умову повернення України до жорсткого карантину

До 31 жовтня у країні діє адаптивний карантин.

Україна змушена буде знову запровадити жорсткі обмеження у разі заповненості хворими на COVID-19 всіх ліжко-місць, підготовлених для госпіталізації таких хворих. Про це сказав головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді. Життя» у четвер, 8 жовтня.

 

«Ми інше зараз прораховуємо: яка кількість хворих на день, протягом 1-2 тижнів, призведе до стовідсоткового заповнення ліжок. Якщо говорити про якусь цифру Х. Два тижні – це інкубаційний період, в середньому. Тоді, я, як санітарний лікар, буду говорити: дивіться, ми вийшли на цю цифру, у нас залишилося 2 тижні, і в нас іншого виходу нема, окрім як іти за прикладом Ізраїлю, Мадрида, Парижа і запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи», - сказав Ляшко.

 

За його словами, завдяки попередньому карантину вдалося підготувати систему та уникнути спалаху захворюваності.

 

«Карантин спрацював 100%. Система підготовлена, спалаху не було, летальності не було і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи суттєво на економіку в рамках адаптивного карантину», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, зараз у країні діє адаптивний карантин. Він триватиме до 31 жовтня. 

 

Зауважимо: станом на 8 жовтня в Україні зафіксували 5 397 нових випадків COVID-19 — рекодну кількість нових хворих за добу.

схожі новини