Новини 2020-10-20 09:55

В'ятрович заявив, що Архів національної пам'яті не отримав фінансування з держбюджету

Це найбільший на посткомуністичному просторі архів радянських документів.

Нардеп та колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Архів національної пам'яті вже другий рік не отримує фінансування від держави. Про це він написав у Facebook.

 

 

"У березні під час формування фонду для боротьби з короновірусом програму, якою передбачено реконструкцію приміщення куди мають бути звезені матеріали чекістів, скоротили до нуля. Відтак цього року для створення найбільшого на посткомуністичному просторі архіву документів не зроблено нічого. В проєкті бюджету на 2021 - повторно нуль. Вони бояться правди, яка робить українців вільними", - написав В'ятрович.

 

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти видавництва Vivat і книжки історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

 

"Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука", – оголосила суддя.

 

В Україні на підтримку книги про Стуса запустили флешмоб, закликавши купувати працю та поширювати фрагменти про роль Медведчука у справі поета та намагання приховати правду про це.

 

Після рішення суду "Справу Василя Стуса" повністю розкупили - і у видавництві Vivat, і в решти дистриб'юторів. Видавництво готуватиме новий наклад - орієнтовно 2 листопада - поки рішення суду не набуло чинності.