Новини 2020-10-20 14:53

Мінкульт рекомендує до прочитання книгу про справу Василя Стуса

Частину книжок закуплять для національний бібліотек.

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендує до прочитання книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це 20 жовтня у Facebook написав міністр культури Олександр Ткаченко.

 

 

Він зазначив, що особисто закупить частину накладу для національних бібліотек, поки справа буде в апеляції.

 

«Творець «темників» вирішив знову виступити у звичній для себе ролі цензору та на допомогу йому прийшов український суд. Якими б емоційними не були вислови автора, але тепер про роль кума Путіна у справі засудження радянською системою українського письменника знатимуть в рази більше людей. Так само, як його спроба заборонити роботу журналістів підштовхнула до Помаранчевої революції», – написав Ткаченко.

 

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти видавництва Vivat і книжки історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

 

"Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука", – оголосила суддя.

 

В Україні на підтримку книги про Стуса запустили флешмоб, закликавши купувати працю та поширювати фрагменти про роль Медведчука у справі поета та намагання приховати правду про це.

 

Після рішення суду "Справу Василя Стуса" повністю розкупили - і у видавництві Vivat, і в решти дистриб'юторів. Видавництво готуватиме новий наклад - орієнтовно 2 листопада - поки рішення суду не набуло чинності.

схожі новини