Новини 2020-10-20 15:11

Економічні відносини з Україною важливі для Великої Британії так само, як і питання безпеки - посолка

Мелінда Сіммонс назвала історичним Договір, який підписав Володимир Зеленський у Лондоні.

Введення посади спеціального посланника прем'єр-міністра Великої Британії з питань торгівлі з Україною - це сигнал того, що економічні відносини з Україною настільки ж важливі для Великої Британії, як і питання безпеки. Відповідну думку висловила посолка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

 

"Те, що у нас є спеціальний посланник прем'єр-міністра з питань торгівлі з Україною - це дуже важливий сигнал, що економічні відносини для нас настільки ж важливі, як і питання безпеки. Я очікую, що вона (баронеса Меєр - ред.) приділятиме час спілкуванню з британським бізнесом про те, що ця торговельно угода фактично означає, і потім працюватиме над розвитком відносин між підприємцями Сполученого Королівства та України. Я сподіваюся, що вона витрачатиме більшу частину часу на це, а також сподіваюся, що пандемія цьому не завадить, і вона зможе робити це особисто", - сказала Сіммонс.

 

Посолка наголосила, що підписаний під час візиту президента України Володимира Зеленського до Лондона Договір про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Великою Британією та Україною є історичним, оскільки вперше визначає широту та рамки партнерства двох країн у майбутньому.

 

"І слово "партнерство" тут особливо важливе. Документ - це більше, ніж торговельна угода, хоча це і дуже важлива його частина. Договір визнає, що обидві країни роблять свій внесок у двосторонні відносини. Для мене це сигнал про зрілість України як демократичної, незалежної держави. Сполучене Королівство посилює підтримку безпеки та економічного розвитку України. Водночас Великій Британії є чому повчитися в України. Зокрема, на жаль, як боротися з гібридним конфліктом", - зазначила дипломатка.

 

За її словами, з наступного року цей документ замінить Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у наших відносинах, коли її дія припинить поширюватися на Велику Британію із завершенням перехідного періоду після виходу з ЄС. Британський посол наголосила, що незалежно від того, всередині ЄС або за його межами, відносини між Сполученим Королівством та Україною не змінюються. Відмінність полягає в тому, що за межами ЄС у Великої Британії може бути набагато більше прямої комунікації з Україною, і це значною мірою стосується торгівлі.

 

"Найважливішим є те, що він стосується не лише торгівлі. Ми скористалися можливістю виходу з ЄС, щоб записати не лише як виглядатиме наше партнерство у майбутньому, зокрема торгівля, а й набагато більше - політичні теми, цінності, які поділяють наші обидві країни, і сфери співпраці, яким ми були віддані багато років", - сказала вона.

 

Сіммонс зазначила, що в плані кількості секторів, у яких може бути зацікавлена Велика Британія, договір не вносить змін.

 

"Різниця полягає лише у тому, що тепер Сполучене Королівство веде переговори з Україною щодо секторів, видів бізнесу, кількостей, квот тощо, і не конкурує з інтересами 26 інших країн ЄС. Тут і відкриваються справжні можливості. Україна також бачить цю можливість. Під час переговорів щодо угоди було розуміння цього. Сектори, до яких ми вже залучені, продовжуватимуть зростати. Крім того, тепер стало простіше говорити безпосередньо про розвиток нових напрямів - все завдяки тому, що переговори ведуться сам на сам", - зазначила вона.

 

Як повідомлялося, Україна і Велика Британія 8 жовтня підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. 

схожі новини