Новини 2020-10-20 15:32

Мешканців Луганщини примушують вступати до лав бойовиків - СБУ

Для цього бойовики створюють штучні перешкоди для працевлаштування та виїзду.

Ватажки бойовиків змушують мешканців Луганської області вступати до незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Про це повідомила Служба безпеки у вівторок, 20 жовтня.

 

Зазначається, що для цього бойовики створюють штучні перешкоди під час працевлаштування. Також зловмисники втягують мирних жителів до своїх угруповань через заборону виїзду на підконтрольну українській владі територію, зокрема для одержання соціальних виплат. Відмова від постановки на «військовий облік» є приводом для дискримінації та репресій.

 

Зазначається, що оперативники СБУ задокументували факти силового втягнення місцевого жителя до лав бойовиків. Зловмисники через погрози та залякування змушували чоловіка ставати на облік у так званому «військкоматі ЛНР» і приймати «присягу».

 

Примусовий характер «мобілізаційних процесів» на тимчасово непідконтрольній українській владі території порушує норми міжнародного права, а також конституційні права та свободи громадян.

 

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) ККУ тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

 

 

Нагадаємо, 19 жовтня стало відомо, що прокуратура Луганської області відкрила кримінальну справу за фактом мобілізації в так звану «армію ЛНР».