Новини 2020-10-22 13:15

МЗС висловило протест РФ через археологічні розкопки в окупованому Криму

Росія має припинити всі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи в Альмінській долині та в Севастополі.

Міністерство закордонних справ заявляє рішучий протест РФ у зв’язку з археологічними розкопками у рамках т.зв. проєкту «Кримська війна» на території Альмінської долини та в Севастополі. Про це повідомляється на сайті МЗС у четвер, 22 жовтня.

 

Зазначається, що Росія має припинити всі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи в Альмінській долині та в Севастополі, а також забезпечити належне ставлення до усієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій території.

 

Відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року, Росія як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території,  а також вживати необхідних заходів для їх збереження.

 

Зазначається, що рекомендаціями Генеральної конференції ЮНЕСКО, що визначає принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок від 5 грудня 1956 року, передбачено, що у випадку збройного конфлікту, держава-окупант повинна утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій  території.

схожі новини