Новини 2020-10-27 11:32

ОАСК підтвердив інформацію про окреме рішення суду щодо Ситника

Підставою є рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення Ситника директором НАБУ.

В Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) підтвердили інформацію про окреме рішення щодо директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомляє пресслужба ОАСК.

 

 

Як зазначається, Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро.

 

Так, суд вирішив поновити на посаді колишнього керівника Другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва, визнавши незаконним його звільнення.

 

"Керуючись приписами процесуального кодексу, суд допустив негайне виконання рішення суду в частині поновлення позивача на державній службі в НАБУ та встановив спосіб та порядок рішення суду, а саме: зобов’язав Бюро видати наказ про поновлення Карєєва на посаді Заступника Керівника Головного підрозділу детективів – Керівника Другого підрозділу детективів, в особі відповідної службової особи, яка виконує обов’язки Директора Національного антикорупційного бюро України замість Ситника Артема Сергійовича", - йдеться у повідомленні суду.

 

Згідно з інформацією ОАСК, підставою є рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення Ситника.

 

З метою усунення причин та умов, що призвели до порушення вимог законодавства суд ухвалив направити окремі ухвали:

 

  • ДБР та надати вказівку щодо реєстрації кримінального провадження за статтями 109, частиною 4 статті 382, частинами 1 та 2 статті 353 КК України щодо порушень закону;
  • кожному із заступників директора НАБУ для вжиття відповідних заходів реагування та надати вказівку щодо виконання дій з виконання обов’язку, що визначений в абзаці 2 частини 5 статті 19 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади»;
  • КМУ та надати вказівку щодо вжиття заходів щодо забезпечення виконання Конституції і законів України НАБУ; спрямовування і координації роботи НАБУ з виконання рішення КСУ від 28.08.2020 у справі № 9-р/2020 та щодо визначення міністра, до сфери спрямування і координації якого буде належати діяльність НАБУ;
  • РНБО та надати вказівку щодо здійснення заходів по координації і контролю діяльності НАБУ щодо виконання вищезазначеного рішення КСУ;
  • Мін’юсту та надати вказівку щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань на підставі згаданого рішення КСУ.

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на "чесному і прозорому конкурсі нового керівника".

схожі новини