Новини 2020-10-29 16:39

Різанина в Ніцці. Франція оголосила максимальний рівень терористичної загрози

30 жовтня президент Франції скликає засідання Ради національної оборони та безпеки.

У четвер, 29 жовтня, після різанини у Ніцці, унаслідок якої загинуло троє людей, уряд Франції підвищив рівень терористичної загрози. Про це повідомив у твіттері прем’єр-міністр Франції Жан Кастекс.

 

 

"Уряд увів у дію план Vigipirate на рівні «надзвичайна загроза нападу» на всій території", - заявив французький прем’єр.

 

Він повідомив, що у п’ятницю, 30 жовтня, президент скликає засідання Ради національної оборони та безпеки.


План Vigipirate було уведено у Франції у 2016 році. Це комплексний інструмент у боротьбі з тероризмом. Рівень "надзвичайна загроза нападу" є третім і найвищим у межах антитерористичних заходів.

 

Нагадаємо, зранку 29 жовтня у соборі Богоматері в Ніцці чоловік зарізав трьох людей і ще кількох поранив. Одній жінці убивця відтяв голову. Нападника затримано.


Національна антитерористична прокуратура класифікувала злочин як убивство та посягання на убивство, пов’язані з діяльністю терористичної організації.

 

За словами мера Ніцци Крістіана Естрозі, поранений нападник, коли йому надавали медичну допомогу, повторював: "Аллах Акбар". Мер Ніцци розпорядився закрити всі храми в місті після нападу з ножем на прихожан церкви.

 

Зауважимо, у жовтні у Франції вже було скоєно два нападів із застосуванням холодної зброї. Зокрема, у Парижі зловмисник поранив трьох людей, а у передмісті французької столиці нападник відтяв голову шкільному учителю. Обидва нападники та їхні спільники були радикальними ісламістами. Їхні дії визнані терактами.

схожі новини