Новини 2020-10-29 17:48

Зеленський заявив, що система електронного декларування буде працювати

Найближчим часом до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

Попри рішення Конституційного суду, система електронного декларування в Україні буде працювати. Про це 29 жовтня на засіданні Ради національної безпеки і оборони заявив президент України Володимир Зеленський, передає РБК-Україна.

 

Він зазначив, що рішення КСУ, який визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування і фактично паралізував роботу Національного агентства з питань запобігання корупції з закриттям Реєстру декларацій.

 

"Відразу скажу про головне, щоб ні у кого не було навіть найменшого сумніву. Система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроекти для її відновлення повинні бути підготовлені і направлені до Верховної Ради як невідкладні", - заявив президент.

 

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 47 народних депутатів Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій.

 

За словами очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, це рішення суду фактично блокує антикорупційну реформу. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив про закгрозу національній безпеці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що рішення КСУ створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами. Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.