Новини 2020-11-03 14:01

Окупанти вимагають знести храм ПЦУ в Євпаторії

В листопаді 2019 року так званий «Євпаторійський міський суд» ухвалив рішення знести дерев'яний храм ПЦУ «Неопалима купина».

Росія продовжує коїти злочини проти Православної Церкви України та її вірян на території тимчасово окупованого Криму. Про це повідомило Представництво Президента України в АР Крим у Facebook у вівторок, 3 листопада.

 

Зазначається, що в листопаді 2019 року так званий «Євпаторійський міський суд» ухвалив рішення знести дерев'яний храм ПЦУ «Неопалима купина» в Євпаторії, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією.

 

«Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів Громаду в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина» і Управління Кримської Єпархії Української православної церкви звільнити муніципальну земельну ділянку загальною площею 30,25 кв. м, шляхом демонтажу зведеної на ній будівлі», – йдеться в рішенні окупаційного «суду».

 

23 липня 2020 року митрополиту Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські окупанти вручили постанову про знесення храму. 3 листопада митрополит Климент отримав пакет документів від так званого «Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим» з вимогою демонтувати храм до 3 листопада 2020 року та виплатити штраф – 50 тисяч рублів.

 

Повідомляється, що рішення так званого суду і подальші вимоги демонтувати храм спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого півострова.

 

«Представництво буде вживати всіх можливих засобів і дій для захисту Української Церкви: інформація про системні порушення права на релігійну свободу і зазіхання на майно Православної Церкви України в Криму комунікується з дипломатичним корпусом та міжнародними організаціями, факти порушень зібрано та надано до включення у щорічну Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН по Криму», - йдеться в повідомленні.

схожі новини