Новини 2020-11-03 15:17

У МЗС відреагували на засудження фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

Судові вироки є свідченням, що РФ використовує «драконівські» норми свого антитерористичного законодавства для системних політичних переслідувань.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через засудження судом РФ трьох українців - Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва - у «справі Хізб ут-Тахрір». Про це йдеться на сайті відомства у вівторок, 3 листопада.

 

«Сьогоднішні судові вироки… є черговим доказом, що держава-окупант продовжує використовувати «драконівські» норми свого антитерористичного законодавства для системних політичних переслідувань представників кримськотатарського народу як інструмент залякування та придушення будь-яких проявів нелояльності до окупаційного режиму», - заявили в МЗС.

 

Зазначається, що обурення також викликає блокування російськими органами доступу до суду для родичів та друзів.

 

«Російська Федерація має скасувати рішення суду та звільнити Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва та усіх незаконно утримуваних нею громадян України… Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора», - заявили в МЗС.

 

Наголошується, що Росія повинна негайно припинити грубі порушення прав людини та виконати Резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» (2016-2019 рр.).

 

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації 3 листопада засудив Емірусеїнова до 17 років, Абхаїрова – до 13 років, Абдулганієва – до 12 років.

 

Вони були незаконно затримані у лютому 2019 року після обшуків в їхніх домівках у селищі Октябрське в Криму. ФСБ РФ безпідставно обвинуватила їх у причетності до «терористичної діяльності». У подальшому вони були  незаконно переміщені на територію Росії до Ростова-на-Дону, що є порушенням норм міжнародного права.

 

схожі новини