Новини 2020-11-06 16:32

Більшість українців підтримують мовний закон, однак на практиці його часто порушують

На телебаченні значно менше української мови, ніж 75%.

Українці підтримують мовний закон, але в інтернеті, медіа й найбільших містах домінує російська. Про це свідчать дані аналітичного огляду "Простір свободи", який базується на даних державної статистики, соціології та моніторингових досліджень.

 

Громадський моніторинг зафіксував подальше зростання частки російської мови в телеефірі, а української на ТБ значно менше за передбачені законом 75%. 

 

Традиційно російською видаються більшість газет і журналів. На радіо ж, навпаки, цілком панує українська. 

 

У дослідженні зазначили, що відчутно зросла частка української мови в освіті і сфері послуг, однак у найбільших містах України у публічній сфері домінує російська. 

 

Як свідчать дані дослідження, більшість людей у всіх регіонах України підтримує ключові положення закону про державну мову і виступає за його подальшу імплементацію. Однак на практиці закон масово порушується. 

 

На думку авторів дослідження, подолання постійної русифікації, перш за все молоді і населення найбільших міст, є питанням національної безпеки й державної єдності, для вирішення якого мають об’єднати зусилля держава і громадянське суспільство.

 

Як зазначалося, 73% українців вважають українську мову рідною. Спілкуються нею переважно 53%