Новини 2020-11-10 13:49
  ▪   Новини партнерів

У Києві відбудеться акція на підтримку українських заручників Кремля

Близько ста українців тримають в російських тюрмах за політичними мотивами.

У неділю, 15 листопада, о 12:00 на Софійській площі відбудеться правозахисна акція “Порожні стільці” на підтримку українських політв’язнів у Росії й Криму, а також полонених на окупованій частині Донецької та Луганської областей. Організатори події – Український ПЕН та Центр громадянських свобод.

 

 

За ініціативи Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років 15 листопада світ відзначає День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство. У зв’язку з окупацією Криму та війною на сході України акція “Порожні стільці” в Україні вже кілька років присвячується не лише українським ув’язненим авторам, а й усім українським заручникам Кремля. 

 

Станом на сьогодні щонайменше 234 українці перебувають в полоні в ОРДЛО, а також у тюрмах Російської Федерації та Криму утримують близько 99 громадян України за політичними мотивами. З них – 76 кримських татар, зокрема 8 громадянських журналістів: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов та Рустем Шейхалієв. 

 

Організатори зазначають, що мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи українців, незаконно ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення

 

Під час заходу в Києві у рамках глобальної кампанії #PrisonersVoice відомі письменники, журналісти, актори та музиканти стануть голосом заручників Кремля і розкажуть їхні історії. Зокрема, участь в акції візьмуть письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураківська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналіст Юрій Макаров. 

 

Наприкінці події учасники створять на площі символічну інсталяцію з порожніх стільців. Трансляція заходу відбуватиметься на Facebook-сторінках Крим.Реалії, Українського ПЕН та Центру громадянських свобод. Окрім акції, Український ПЕН та Центр громадянських свобод 10 листопада ініціювали у соціальних мережах флешмоб з нагоди Дня порожніх стільців. У рамках флешмобу організатори закликають людей у різних куточках світу розміщувати на їхніх сторінках у соцмережах фотографії з порожнім стільцем, зроблені біля визначних пам’яток чи впізнаваних місцевих локацій, і додавати до них хештеги #EmptyChairDay та #PrisonersVoice.