Новини 2020-11-10 16:07

У США вважають, що говорити про реальну деокупацію Криму рано

Операція Кремля проти України зайшла в глухий кут.

Генерал армії США у відставці вважає, що про реальну деокупацію Криму поки говорити рано. Про це він сказав під час обговорення українськими та американськими політиками, дипломатами і військовими аналітиками мілітаризації анексованого півострова і ситуації в Чорноморському регіоні, як повідомляє проєкт Радіо Свобода «Крим.Реалії».

 

«Я думаю, що про Крим потрібно говорити в довгостроковій перспективі. Це стратегічно важливо. Той факт, що Сполучені Штати ніколи не сприймали і не визнавали анексію Литви, Латвії та Естонії, є гарною моделлю. І нам потрібно робити те ж з Кримом. Кожен, навіть найменший аспект, будь-які місцеві вибори, або коли росіяни зі своїми кораблями заходять в кримські порти, ми повинні миттєво реагувати: визнавати власників суден контрабандистами і декларувати, що Крим – це не частина Росії», – розповів Ходжес.

 

Водночас колишній генерал вважає, що операція Кремля проти України зайшла в глухий кут.

 

«По-перше, звичайно, російський народ не хоче, щоб його солдати воювали з Україною. По-друге, відіграють роль санкції США і Європи. Путін заперечує, звичайно, що це російська війна проти України. Він каже, що в Україні йде громадянська війна. Але він каже про це, щоб приховати війну від свого народу», - вважає Ходжес.

 

Нагадаємо, що 5 листопада прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозри так званим "заступнику голови суду" та "судді" незаконно створеного "Євпаторійського міського суду Республіки Крим" в порушенні законів та звичаїв війни. Їх оголосили у розшук.