Новини 19:04

Євросоюз увів нові санкції проти Білорусі

На засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС було вирішено запровадити заходи проти трьох білоруських компаній і трьох близьких до президента Олександра Лукашенка чиновників.

Вперше санкції повинні вдарити по білоруському бізнесу. Мова йде про економічного радника президента Володимира Пефтієва, якого називають банкіром Лукашенко, а також компанії «Белтехекспорт», «Белтелеком» і «Спорт-Парі».

Пефтієв, як пише газета Independent, є другою за статками ($900 млн – Ред.)людиною в країні. «Белтехекспорт» займається торгівлею зброєю і належить Пефтієву. Він же володіє і двома іншими компаніями.

Причиною для введення цих санкцій стало швидке погіршення ситуації з правами людини в цій країні.

Як повідомлялось, нещодавно США оголосили, що введені 16 червня 2006 року санкції проти представників керівництва Білорусі продовжено на рік.

У травні міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі домовилися про розширення санкцій проти Білорусі. Зокрема, розширити список осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС, а також заморозити їхні фінансові активи за кордоном.

До списку вирішили додати ще 13 імен. Наразі до нього входять 170 білоруських чиновників на чолі з президентом Білорусі.

Розширення санкцій стало відповіддю на винесені нещодавно вироки учасникам акції протесту в Мінську 19 грудня, зокрема, колишньому кандидатові в президенти Андрію Саннікову, якого засудили до 5 років позбавлення волі.