Новини 2020-11-11 12:40

В МВС заявили про закриття кримінального провадження щодо Байдена

Раніше провадження порушили за заявою ексгенпрокурора Віктора Шокіна.

Національна поліція закрила кримінальне провадження щодо обраного президента США Джо Байдена. Про це заявив заступник директора департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Ярослав Тракало у коментарі «Радіо Свобода» у середу, 11 листопада.

 

«Можу підтвердити, що так, закрили», – розповів Тракало.

 

Зазначається, що 10 листопада «Укрінформ» з посиланням на джерело в Офісі генерального прокурора повідомив, що поліція закрила провадження 23 вересня за відсутністю складу правопорушення.

 

Провадження було порушене за заявою ексгенпрокурора Віктора Шокіна. Він стверджує, що Байден у часи роботи на посаді віцепрезидента США домігся його відставки через бажання розслідувати діяльність української газовидобувної компанію Burisma, де працював син Байдена Гантер.

 

Повідомляється, що справа була відкрита Державним бюро розслідувань на виконання рішення суду за статтею 344 ККУ (втручання в діяльність державного діяча). Згодом її направили до Печерського управління поліції Києва.

 

У січні 2018 року Джо Байден розповідав, що під час візиту до Києва домігся звільнення протягом кількох годин генерального прокурора України через регрес у боротьбі з корупцією.

 

«Я їздив у Київ 12-13 разів, і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від (тодішнього президента України Петра - Ред.) Порошенка і (тодішнього прем’єр-міністра України Арсенія - Ред.) Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили… Я сказав: я їду через шість годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до того часу, ви не отримаєте грошей», – казав Байден.