Новини 2020-11-11 17:00

«Справа Василя Стуса». Наступного тижня видавництво Vivat подасть апеляцію

У видавництва є час до 28 листопада.

Наступного тижня видавництво Vivat подасть апеляцію на рішення суду, яким заборонено згадувати політика Віктора Медведчука у книжці «Справа Василя Стуса». Про це «Радіо Свобода» повідомили у видавництві в середу, 11 листопада.

 

«Готуємо. Наступного тижня подамо апеляцію. У нас є термін до 28 листопада. Усе в роботі», – розповіли у видавництві.

 

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти історика Вахтанга Кіпіані - автора книжки «Справа Василя Стуса», - видавництва Vivat та книжкової фабрики «Юнісофт».

 

У цій книжці йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса.

 

На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

 

Медведчук вимагав заборонити видання й розповсюдження книжки «у будь-який спосіб на будь-якій території».

 

Дарницький районний суд визнав «недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації» інформацію, поширену в кількох розділах книжки. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво видалити з розділів інформацію про особу Медведчука. Також, суд заборонив Кіпіані і Vivat використовувати і поширювати в ЗМІ інформацію, яка міститься в цих розділах і «надає можливість ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа, дійової особи без його згоди».

 

Крім того, суд заборонив Кіпіані і Vivat розповсюджувати надрукований тираж і подальше тиражування до усунення «порушення особистого немайнового права Медведчука».

 

Згідно з рішенням, з книжки  мають бути видалені фрази:

 

  • «... чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
  • «...Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
  • «... він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?...»
  • «...розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) — призначений державою адвокат Медведчук»
  • «...шістка комуністичної системи Медведчук…»
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».
  • Тим не менш, фразу «... син поліцая…» суд дозволив залишити.
     

В Офісі президента зазначили, що здивовані деякими формулюваннями у рішенні, хоча не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади. Так, в Офісі вважають дивним визначення позивача Медведчука як «персонажа (дійової особи) твору», оскільки більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи.