Новини 2020-11-12 19:50

Через пандемію Україна може зіштовхнутися з найгіршою рецесією за десятиріччя - ООН

З початку пандемії понад 80% домогосподарств втратили доходи.

Через пандемію Україна може зіштовхнутися із найгіршою рецесією за десятиріччя, внаслідок чого понад 9 мільйонів людей опиняться в бідності. Про це йдеться у звіті OCHA (Офісу ООН з координації гуманітарних питань) від 10 листопада.

 

Як повідомляється, з початку пандемії понад 80% домогосподарств втратили доходи та у більш ніж 40% сімей принаймні один член родини втратив роботу.

 

«Хоча наразі немає окремих даних стосовно Сходу України, ймовірно, соціально-економічні наслідки цього спаду для постраждалого внаслідок конфлікту регіону будуть руйнівними. На НПУТ (не підконтрольні Уряду території – Ред.) наразі 58% родин повідомили про використання негативних механізмів пристосування для задоволення свої основних потреб, порівняно з 49% на початку 2020 року. Також збільшується частка домогосподарств, які мають заборгованість: 15% у вересні проти 11% до початку пандемії», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у зв'язку зі складною епідемічною ситуацією в Україні запровадили карантин вихідного дня. Як повідомлялося, українська економіка не витримає повного локдауну.