Новини 07:23

Білорусь готує санкції у відповідь Євросоюзу

Білоруська сторона здійснить адекватні заходи щодо захисту законних інтересів як своїх громадян, так і підприємств, включаючи санкції у відповідь відносно ініціаторів цих дій. Про заявив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних у зв'язку з додатковими санкціями ЄС від 20 червня.

«Прийняте рішення примушує сумніватися в здатності Ради ЄС адекватно оцінити ситуацію, що склалася, і зробити кроки назустріч конструктивному діалогу, націленому на пошук раціональних рішень», - сказав Савіних.

За його словами, європейська політика знаходиться в полоні ілюзій і помилкових уявлень про реальний стан справ в Білорусі.

«Євросоюз намагається говорити з Білоруссю з позиції сили і економічних санкцій, які зрештою спрямовані проти інтересів простих людей. У цих умовах ми хочемо ще раз нагадати, що мислення санкції довело свою безперспективність ще в минулому столітті. Ми переконані, що тільки через відкритий і рівноправний діалог можливе рішення існуючих проблем», - сказав Савіних.

За його словами, нині доводиться констатувати, що дії ЄС поглиблюють конфронтацію і віддаляють можливість переходу до нормальної взаємодії.

Нагадаємо, 20 червня глави МЗС 27 країн Євросоюзу на засіданні в Люксембурзі ухвалили рішення розширити санкції проти Білорусі, ввівши ембарго на поставки в країну «зброї і матеріалів, які можуть використовуватися для внутрішніх репресій». Міністри також розширили список білоруських осіб, яким заборонено в`їзд в ЄС і чиї активи в Європі заморожені.

Як повідомлялось, нещодавно США оголосили, що введені 16 червня 2006 року санкції проти представників керівництва Білорусі продовжено на рік.

У травні міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі домовилися про розширення санкцій проти Білорусі. Зокрема, розширити список осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС, а також заморозити їхні фінансові активи за кордоном. До списку вирішили додати ще 13 імен. Наразі до нього входять 170 білоруських чиновників на чолі з президентом Білорусі.

Розширення санкцій стало відповіддю на винесені нещодавно вироки учасникам акції протесту в Мінську 19 грудня, зокрема, колишньому кандидатові в президенти Андрію Саннікову, якого засудили до 5 років позбавлення волі.