Новини 2020-11-13 19:13

Німеччина та Франція закликали Росію негайно відкрити КПВВ на Донбасі

Берлін та Париж вітають виконання Україною своїх зобов'язань щодо відкриття двох нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Берлін та Париж закликали Росію використати свій вплив для забезпечення виконання домовленостей "нормандської четвірки", адже Москва, як наголошується в заяві, несе спільну відповідальність за виконання угод Паризького саміту. Про це йдеться у спільній заяві Німеччини та Франції, яку опублікувало німецьке Міністерство закордонних справ 13 листопада.

 

Як зазначається, Берлін та Париж вітають виконання Україною своїх зобов'язань щодо відкриття двох нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. Росія та підконтрольні їй бойовики повинні негайно відкрити всі існуючі переходи через лінію розмежування. 

 

"Конфлікт не повинен тривати за спиною населення, розкол не повинен розширюватися", - підкреслюється в заяві Німеччини та Франції.

 

Зазначимо, мова йде про КПВВ "Щастя" та "Золоте", які українська сторона відкрила 10 листопада. Однак підконтрольні Росії окупаційні адміністрації відмовилися почати пропуск населення через лінію розмежування в Золотому та Щасті.

 

Як повідомлялося, на Донбасі фактичний пропуск здійснюється лише на контрольних пунктах в'їзду-виїзду "Станиця Луганська" та "Новотроїцьке", хоча Україна з 10 листопада відновила роботу всіх КПВВ.

схожі новини