Новини 2020-11-19 16:20

Система залпового вогню "Буревій" пройшла вогневі випробування

Серед концептів «Буревію» - максимальна цифровізація.

Новітня українська реактивна система залпового вогню "Буревій" пройшла випробування. Цю систему розглядають як заміну застарілим РСЗВ "Ураган", які перебувають на озброєнні Збройних сил України. Про це повідомляє «Defense Express».

 

У повідомленні зазначають, що "Шепетівський ремонтний завод" днями провів вогневі випробування нової РСЗВ на одному з військових полігонів.

 

 

Нова реактивна система від "Шепетівського ремонтного заводу" оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою.  Це дозволяє включити "Буревій" у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

 

Директор ДП "Шепетівський ремонтний завод" Олег Турінський зазначив, що концепт створення "Буревію": максимальна цифровізація, збільшення дальності стрільби, мобільності, а також комфорту та безпеки військових. Направляючі та система наведення інтегровані на нове високопрохідне шасі, яке буде оснащено броньованою кабіною.

 

Заступник міністра оборони Олександр Миронюк розповів, що нові далекобійні артилерійські системи ЗСУ мають не тільки розширювати дальність дії, але і розміщуватись на сучасних надійних мобільних платформах. Наразі велика частка таких систем все ще розміщена на застарілих радянських машинах.

 

У випадку проходження "Буревієм" всіх необхідних випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні, заявив Миронюк.

 

Попри велику кількість замовлень для українського війська, "Кременчуцький автомобільний завод" зараз перебуває у процедурі банкрутства, тож треба шукати альтернативу. 

 

РСЗВ "Буревій" має калібр 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для "Урагану", а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які КБ "Південне" розробляє у рамках програми "Тайфун-2".

 

"Буревій" розміщено на високопрохідному шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8х8. Воно ергономічне, має високий рівень прохідності і максимальну швидкість понад 100 км/год.

 

Нагадаємо, що 23 вересня АТ “Завод Маяк”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, провів випробування кулемету власного виробництва КТ-7,62. Кулемет вперше підтвердив живучість з настрілом у 25 000 пострілів.