Новини 2020-11-25 13:19

Суд розблокував розгляд справи про розстріли на Інститутській після 11 місячної перерви

Фактично засідання не відбувалися, бо суд очікував явки трьох обвинувачених.

Під час судового засідання, яке відбувалося 25 листопада, Святошинський районний суд вирішив розділити кримінальне провадження про розстріли на Інститутській на дві частини. Перша стосується обвинувачених ексберкутівців - Олександра Маринченка і Сергія Тамтури, друга - Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та Олега Янішевського. Про це 25 листопада повідомив кореспондент Тижня.

 

 

"Через ухилення частини обвинувачених від судових засідань провадження (про розстріли на Інститутській - ред.) було зупинене. У зв'язку з цим перед судом постало питання про виділення матеріалів (щодо зниклих трьох беркутівців - ред.) в окреме провадження. Прокурори і потерпілі були проти і просили більше часу для організації міжнародного розшуку зниклих. Водночас обвинувачення та їхні захисники були за. Враховуючи викладене, суд виділяє матеріали щодо Зінченка, Амброськіна та Янишевського в окреме провадження. Воно і надалі буде зупинене на час розшуку", - заявив головуючий Сергій Дячук.

 

 

Він додав що друге провадження щодо Олександра Маринченка і Сергія Тамтури відновиться з наступної середи, тобто з 2 грудня. Дячук наголосив, що рішення про розділення справи було вимушеним через обставини, як склалися. Головуючий наголосив, що за наявності підстав суд може знову об'єднати справу.

 

Нагадаємо, що Святошинський райсуд розглядає справу проти п’яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут": Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Однак засідання у цій справі зупинилися рік тому.

 

29 грудня Київ передав на обмін до ОРДЛО колишніх беркутівців, які є підозрюваними у справі про розстріли на Інститутській.

 

8 лютого 2020 року двох обвинувачених у розстрілах Майдану колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру, яких раніше передали на окуповані території у межах обміну, повернули до Києва. 

 

Під час засідання 20 жовтня суд вирішив оголосити в розшук трьох колишніх беркутівців -  Зінченка, Амброськіна та Янишевського. Троє обвинувачених досі перебувають на територіх тимчасово окупованого Донбасу.

 

схожі новини