Новини 2020-11-26 09:57

Росія продовжує мілітаризацію дітей в анексованому Криму

Росія виховує в дітях позитивне сприйняття акту агресії і окупації.

Окупаційна російська влада в Криму порушує ряд статей Конвенції про права дитини. Зокрема, Росія продовжує мілітаризацію дітей, не дивлячись на пандемію COVID-19. Про це на пресконференції у Києві 25 листопада розповіла експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, як передає Крим.Реалії.

 

Сєдова зазначила, насамперед йдеться про 6 статтю Конвенції, яка гарантує дітям захист їх здоров’я і життя. Сєдова підкреслила, що незважаючи на заборону масових заходів у Криму через пандемію, там продовжують організовувати масові пропагандистські збори за участю дітей, яких одягають в форму так званої «юнармії» і «змушують пропагувати службу в російській армії».

 

«Це ганебне порушення, яке загрожує безпеці дітей. Такі випадки ми реєструємо постійно, і вони організовувалися не тільки влітку, коли пандемія трохи вляглася, але і зараз, коли ситуація стає більш загрозливою. Минулими вихідними ми знову зафіксували в Криму участь дітей в таких заходах», – розповіла правозахисниця.

 

Зокрема, Сєдова звернула увагу на порушення 8 статті Конвенції про права дитини, яка гарантує право на вибір громадянства.

 

«Дітей позбавили права вибору громадянства України, хоча формально Росія не може його забрати, але вона робить все, щоб нав’язати своє громадянство не тільки дорослим, але й дітям, особливо тим, хто залишився сиротами. У них взагалі немає вибору», – пояснила правозахисниця.

 

Експертка також наголосила, що порушується і 29 стаття Конвенції про права дитини, в якій говориться, що дитина повинна виховуватися на принципах поваги до ООН, а також – 38 стаття Конвенції, яка говорить про те, що дитину повинні виховувати в повазі до норм міжнародного гуманітарного права .

 

«Справа в тому, що в документах ООН засуджуються акти агресії однієї держави щодо іншої – це вважається злочином і це записано в документах ООН. Але Росія повністю цим нехтує і виховує в дітях позитивне сприйняття акту агресії і окупації, стверджуючи, що це перемога і досягнення», – додала Сєдова.

 

Вона наголосила, що всі задокументовані факти порушення прав дітей на півострові передали в ООН і Міжнародний кримінальний суд для притягнення винних до відповідальності.

схожі новини