Новини 2020-11-26 11:42

Білорусь вручила ноту українському послу Кизиму

Білоруська сторона висловила рішучий протест у зв'язку з «безперервною серією антибілоруських акцій щодо посольства Республіки Білорусь в Україні».

У четвер, 26 листопада, в Міністерство закордонних справ Білорусі викликали посла України в Білорусі Ігоря Кизима – йому вручили ноту. Про це йдеться на сайті білоруського МЗС.

 

Білоруська сторона висловила рішучий протест у зв'язку з «безперервною серією антибілоруських акцій щодо посольства Республіки Білорусь в Україні і зажадала забезпечити на належному рівні безпеку дипломатичної місії відповідно до норм Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 р.».

 

Також, Кизиму висловили стурбованість через «бездіяльність компетентних органів України щодо припинення провокацій і відсутністю належних заходів реагування на відповідні офіційні запити білоруської сторони».

 

Відзначено, що протиправна діяльність радикальних елементів у будівлі білоруської дипломатичної місії в Києві створює безпосередню загрозу для її функціонування, а також для безпеки співробітників посольства та членів їх сімей.

 

Зазначається, що Білорусь очікує реакції української сторони. Там сподіваються, що «акти вандалізму будуть належним чином розслідувані, отримають відповідну оцінку правоохоронних органів України, а винні матимуть справедливе покарання».

 

Раніше повідомлялося, що Кизим направив у МЗС Білорусі ноту у зв’язку з оглядом його авто під час перетину послом кордону в пункті пропуску «Нова Гута». Кизим заявив, що вважає дії прикордонників порушенням пункту Віденської конвенції, що забороняє огляд особистого багажу дипломата.

схожі новини