Новини 2020-11-30 16:07

Венеціанська комісія повідомила, коли ухвалить рішення щодо КСУ

Комісія планує схвалити терміновий спільний висновок щодо стану української антикорупційної системи, а також терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду.

Венеціанська комісія розгляне прохання президента Володимира Зеленського щодо оцінки наслідків рішення Конституційного суду для антикорупційної системи в Україні до 11 грудня – у цей день планують ухвалити рішення. Про це йдеться в порядку денному пленарної сесії на 11 грудня, який було опубліковано на сайті Венеціанської комісії.

 

Комісія планує схвалити терміновий спільний висновок щодо стану української антикорупційної системи, а також терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду України.

 

Крім того, Венеціанська комісія планує провести обмін думками щодо майбутніх реформ з представниками України.

 

Очікується, що розгляд українського питання відбудеться з 11:30 до 12:00 за місцевим часом.

 

Нагадаємо, 19 листопада посли країн «Великої сімки» (G7) під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським підтвердили нагальну необхідність широко підтримуваних дій, спрямованих на подолання негативних наслідків нещодавніх рішень Конституцій ного суду й уникнення подальшого відкочування назад українських антикорупційних реформ.

 

28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента заявили, що очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на «чесному і прозорому конкурсі нового керівника».

26 жовтня Окружний адмінсуд Києва ухвалив викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора НАБУ – на підставі рішення КСУ.