Новини 2020-12-02 16:10

ООН вирішила виключити канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків

США і європейські країни підтримали цю пропозицію, а Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти.

Організація Об'єднаних Націй проголосувала за виключення медичної марихуани зі списку небезпечних наркотиків. Про це у середу, 2 грудня, повідомляє The New York Times.

 

 

Як зазначається, комісія ООН проголосувала за виключення канабісу для медичного використання з категорії найнебезпечніших наркотиків у світі, таких як героїн.

 

Голосування комісії з наркотичних засобів, до якої входять 53 держави, розглянуло низку рекомендацій ВООЗ щодо рекласифікації канабісу та його похідних. Але увага була зосереджена на ключовій рекомендації щодо виключення канабісу зі списку IV єдиної Конвенції про наркотичні засоби 1961 року, де він і знаходиться зараз, поряд з небезпечними опіоїдами, такими як героїн.

 

Експерти кажуть, що схвалення рекомендації не матиме безпосередніх наслідків для ослаблення міжнародного контролю, і уряди як і раніше матимуть юрисдикцію щодо того, як класифікувати канабіс. 

 

Відзначається, що США і європейські країни підтримали цю пропозицію, а Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти.

 

"Щось подібне не означає, що легалізація відбуватиметься просто по всьому світу. Але це може стати переломним моментом", - резюмувала Джессіка Стейнберг, керуючий директор міжнародної консалтингової групи з канабісу.

 

Раніше в Офісі президента пояснили необхідність легалізації медичного канабісу.

схожі новини