Новини 15:27

Сирія сприйняла санкції Євросоюзу як оголошення війни

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає санкції, введені проти нього країнами ЄС, як оголошення війни, повідомляє Agence France-Presse. Що саме в рамках цієї «війни» має намір зробити керівництво Сирії, дипломат не уточнив.

Сирійський міністр також сказав, що Дамаск не потерпить ніякого зовнішнього втручання у внутрішні справи. Він, зокрема, виключив можливість встановлення над Сирією зони, забороненої для польотів або іншу форму іноземного військового втручання.

Крім того, Муаллем закликав Туреччину переглянути її жорстку позицію щодо сирійського керівництва.

Раніше Анкара в категоричній формі зажадала від Дамаска припинити насильство над власним населенням. Ця вимога викликана тим, що вже більше десяти тисяч сирійців з прикордонних районів втекли від свого уряду до Туреччини. При цьому потік біженців збільшується.

У зв'язку з цим турецький президент Абдулла Гюль зажадав від сирійського колеги Башара Асада оголосити про створення в Сирії плюралістичної багатопартійної системи, проведення там чесних виборів під наглядом іноземних представників, припинення насильства та надання свободи ЗМІ.

Сирійська влада поки не готова виконати ці вимоги.

Як повідомлялось, раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом.

Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини, у середу, 18 травня.

США також підтримали проект резолюції щодо Сирії, внесений 8 червня на розгляд Ради безпеки ООН Британією і Францією. Її ухвалення дозволить посилити тиск на сірійську владу.

схожі новини