Новини 13:46

Євросоюз покарав трьох іранських посадовців за підтримку Сирії

Європейський Союз наклав санкції на трьох чільних командувачів Корпусу вартових Ісламської революції Ірану за «надання обладнання і підтримки» владі президента Сирії Башара аль-Асада в його боротьбі проти демонстрантів у своїй країні.

Від сьогодні головнокомандувачеві цього елітного військового формування Могаммадові Алі Джафарі, командувачеві його сил спецпризначення «Кудс» Касемові Солеймані й заступникові командувача його розвідки Хосейнові Таебу заборонений в’їзд до країн Євросоюзу, а наявні в цих країнах їхні активи заморожуються.

Санкції були узгоджені на початку тижня, а набули чинності сьогодні, з моменту офіційної публікації.

До списку осіб, яких стосуються санкції ЄС, також додали чотирьох сирійських урядовців.

Раніше під ці санкції через придушення демонстрацій у Сирії вже потрапили близько 30 осіб, включно з самим Асадом.

Як повідомлялось, раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом.

Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини, у середу, 18 травня.

США також підтримали проект резолюції щодо Сирії, внесений 8 червня на розгляд Ради безпеки ООН Британією і Францією. Її ухвалення дозволить посилити тиск на сірійську владу.

Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає санкції, введені проти нього країнами ЄС, як оголошення війни.