Новини 2011-07-01 15:55

"Регіонала" від в'язниці врятували подяки Азарова і Януковича

Заступник голови Богородчанського осередку Партії регіонів (Івано-Франківська область) вкрав цистерну нафти, проте уникнув тюремного терміну. Суддя звільнив його від покарання, взявши до уваги наявність у злочинця грамоти від прем'єра Азарова і подяку від президента Януковича. Про це пише газета "Дело".

За інформацією видання, топ-менеджер держпідприємства «Богородчанинафтогаз», який поєднував свою посаду з роботою заступника голови Богородчанської районної організації Партії регіонів, попався на крадіжці 20 тонн нафти.

Злочин стався ще в грудні 2010 року. Заступник керівника держпідприємства, який на той момент виконував обов'язки директора «Богородчанинафтогаз», розповів суду, що до кінця минулого року на підприємстві скупчився великий обсяг емульсії, яка за своїм складом була неякісною і не підлягає продажу. У зв'язку з цим він вирішив купити якісну нафту, щоб змішати з емульсією і продати.

Згідно зі свідченнями, які дав у суді в.о. директора «Богородчанинафтогаз», коли тягач у селищі Берегомет (Чернівецька область) завантажили нафтою об'ємом 20 тонн, він повинен був отримати рахунок, на який пізніше необхідно було перевести гроші. Проте рахунок йому, нібито, не встигли виписати, і він так і поїхав - без документів і без оплати. Як потім констатувало слідство, таким чином нафта була просто вкрадена у підприємства «Надвірнанафтогаз» (структура компанії «Укртатнафта»). 

Однак, відзначає виадння, афера не вдалася. Вантажівку зупинила патрульна служба ДАІ і вже через 5-10 хвилин до них під'їхали представники служби безпеки «Укртатнафти». Все закінчилося арештом і кримінальною справою.

7 червня 2011 року Шевченківський районний суд Чернівців визнав підсудного винним за кількома статтями Кримінального кодексу, у тому числі за крадіжку і зловживання службовим становищем, які погрожували йому тюремним ув'язненням на 4 роки.

Однак, як відзначає видання, суд врахував, що згідно з характеристикою з Богородчанської районної організації Партії регіонів, винний свою основну роботу поєднує з виконанням обов'язків заступника голови районної парторганізації.

Крім того, зазначається, що він неодноразово надавав допомогу інвалідам та малозабезпеченим верствам населення, школам і дитячим установам. За активну громадську діяльність нагороджений подячним листом від президента Віктора Януковича і грамотою від прем'єр-міністра Миколи Азарова.

«Таким чином, враховуючи те, що підсудний є особою раніше не судимою, свою вину у скоєнні інкримінованих йому злочинів визнав повністю і щиро розкаявся у скоєному, той факт, що підсудний має на утриманні двох неповнолітніх дітей і виключно позитивно характеризується за місцем роботи, а також враховуючи те, що фактичні збитки ВАТ «Укрнафта» в даний час відсутні, оскільки викрадена нафта їм повернута, що підтвердив на судовому засіданні представник цивільного позивача, суд вважає, що до підсудного доцільно застосовувати вимоги ст.ст. 75, 76 КК України та призначити йому покарання, не пов'язане з позбавленням волі, звільнивши його від відбування призначеного покарання », - сказано в рішенні суду.

Нагадаємо, що уникнути в’язниці вдалося також екс-меру Немирова Віктору Качуру. Так, замість майже трьох років ув’язнення суд відтермінував виконання вироку на 2 роки. При цьому Качура зобов’язали сплатити штраф – 2550 грн.