Новини 2011-07-04 14:31

Янукович готовий новою угодою з Кіпром легалізувати старі офшорні схеми олігархів?

Президент Віктор Янукович розраховує, що питання з переглядом угоди про запобігання подвійному оподаткуванню з Кіпром буде вирішено у вересні-жовтні. Про це він сказав на спільній із Президентом Кіпру Димитрісом Христофіасом прес-конференції.

"Одне із ключових питань, за яким ми домовилися і прийняли рішення найближчим часом його розв'язати, тобто не пізніше від вересня-жовтня, - це запобігання подвійному оподаткуванню. Це питання буде вирішено", - заявив Янукович.

У свою чергу Президент Кіпру також висловив готовність до врегулювання цього питання і повідомив, що найближчим часом Україна та Кіпр домовляться про посилення інвестиційних відносин.

Як відомо, восени 2010 року уряди України та Кіпру поновили переговори про підготовку нової угоди про запобігання подвійному оподаткуванню.

Зараз між країнами діє угода уряду колишнього СРСР та уряду Кіпру про запобігання подвійному оподаткуванню від 29 жовтня 1982 року.

Нагадаємо, 6 грудня віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що Україна має денонсувати угоду з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування. Він дав доручення відповідним відомствам у тижневий термін підготувати документи, необхідні для денонсації угоди в односторонньому порядку.

Пізніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде в односторонньому порядку денонсувати угоду про уникнення подвійного оподаткування ні з Кіпром, ні з іншими європейськими країнами, які мають офшорні зони.

У червні Тігіпко заявив, що готує закон, що побудує систему обмежень, яка не дозволить великому бізнесу ухилятись від оподаткування за допомогою офшорних зон.

схожі новини