Новини 2011-07-06 13:01

Україна вже майже готова передати Росії унікальний полігон НИТКА в Криму

Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков вважає, що питання передачі Україною Наземного випробувального тренажера корабельної авіації (НИТКА) в Криму вирішиться найближчим часом. Про це він заявив на прес-конференції за підсумками 60-го засідання Ради міністрів оборони країн СНД.

«Сьогодні ми розглядали (на двосторонній зустрічі з міністром оборони України Михайлом Єжелем - Ред) питання, пов'язане з Наземним випробувальний тренажер корабельної авіації (НИТКА) Я зі свого боку буквально кілька днів тому підписав звернення на ім'я міністра оборони України з проханням передати тренажер нам в оренду або якимось іншим чином для того щоб ми могли готувати палубну авіацію», - повідомив Сердюков.

Він підкреслив, що найближчим часом це питання буде вирішено.

У свою чергу, міністр оборони України Михайло Єжель зазначив, що питання використання полігону НИТКА зараз вирішується.

«Що стосується полігону НИТКА, то нами включено «зелене світло «для використання пілотами (російської - Ред) палубної авіації злітно-посадкової смуги на цьому полігоні «у повному обсязі».

За словам Єжеля, сторони також домовилися з приводу питання відшкодування коштів витрачених раніше на утримання полігону.

У цілому, зустріч з Сердюковим Єжель назвав конструктивною.

Він сподівається, що з приводу використання полігону сторони знайдуть «взаємовигідну формулу ...».

Міністр підкреслив, що Україна буде отримувати орендну плату і не міститиме той персонал, який сьогодні обслуговує систему НИТКА.

Як повідомлялося, 26 грудня 2010 року українські і російські військові експерти обговорили питання розрахунку за використання полігону «НИТКА» російською стороною в 2007 і 2010 роках і порядок його використання в 2011 році. Крім того, сторони домовилися про коригування договору щодо використання цього полігону та підготовки проекту протоколу про внесення змін до угоди між урядами України і РФ про використання полігону, який був підписаний в 1997 році.

25 березня 2011 Міністерства оборони України та Російської Федерації домовилися підготувати зміни до угоди про використання комплексу «Нитка»до 30 червня.

За словами Єжеля, в оновленій угоді буде розширений перелік літальних апаратів, які будуть використовуватися на тренажерному полігоні «НИТКА».

Вже у квітні Єжель пообіцяв, що щорічна вартість оренди полігону злітно-посадкових систем «НИТКА» для Російської Федерації буде зростати в залежності від зростання цін на енергоносії.

Довідка

Наземний випробувальний тренажер корабельної авіації (НИТКА) - спеціальний навчально-тренувальний комплекс, що імітує палубу авіаносця, призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака.

Він являє собою аеродром зі сталевим льотним полем у вигляді корабельної палуби, обладнаний трампліном і аерофінішерами. Його габарити еквівалентні параметрам льотної палуби важкого авіаносного крейсера «Адмірал флоту РадянськогоСоюзу Кузнєцов» Північного флоту РФ.

Полігон уведено в експлуатацію 1982 року.

Росія щорічно платила Україна $ 500 тис. за його оренду, а також повністю за свій рахунок і своїми силами ремонтувала все його обладнання.

До 2008 року на тренажері регулярно проходили навчання льотчики 279-го корабельного винищувального авіаполку (аеродром базування Сєвєроморськ-3 - Ред).

У вересні 2009 року українська сторона відмовилася допустити російських пілотів на полігон, мотивувавши це технічними причинами.

Полігон «НИТКА» використовується Російською Федерацією на підставі Угоди між урядами України і Росії про його використання від 7 лютого 1997 року, яка була ратифікована Україною 2004 року.

схожі новини