Новини 2011-07-07 07:36

Справу екс-голови району на Буковині передали до суду через катування рибалок

Прокуратура Чернівецької області передала 6 липня в суд кримінальну справу за обвинуваченням колишнього голови Заставнівському районної державної адміністрації Михайла Бойчука в перевищення службових повноважень і катування рибалок. Про це повідомила прес-служба обласної прокуратури в середу, 6 липня.

Досудове слідство звинувачує Бойчука у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень), ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 1 ст. 122 (умисне нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, прокуратура Чернівецької області пред’явила обвинувачення колишньому голові Заставнівської райдержадміністрації Михайлові Бойчуку та ще чотирьом особам, причетним до побиття рибалок. 

19 квітня Прокуратура Чернівецької області порушила кримінальну справу стосовно Бойчука. Також порушено кримінальну справу стосовно його рідного брата, зятя і двох охоронців приватних ставків за ст. 27, ч. 3 ст. 365 і ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу України.

Після порушення кримінальної справи правоохоронці заарештували охоронців, зятя і рідного брата Бойчука. Самого Бойчука не затримали, оскільки той надав довідку про свою інвалідність.

20 квітня президент Віктор Янукович підписав розпорядження про звільнення Бойчука з посади голови Заставнівської РДА Чернівецької області.

Як повідомлялося раніше, 16 квітня у райцентрі Заставна Чернівецької області кілька озброєних рушницями чоловіків в присутності голови Заставнівської РДА і райради Бойчука жорстоко побили чотирьох місцевих мешканців, які вирішили порибалити на одному з платних ставків «Блакитна нива».

За словами потерпілих Василя Слободяна, Івана Абрамовича та Миколи Михайлюка, «охоронці ставка» били їх битами то тілу, приковували кайданами до бетонних стовпів, погрожували вбити і опустити тіла на дно ставка, «щоб погодувати риб», а також стріляли з рушниць у повітря, коли заляканим людям дали три хвилини, щоб утекти. Абрамовичу рушницею один із охоронців вибив зуби.

У трьох потерпілих, крім сильних гематом від ударів бітами, підозри на чисельні переломи кісток. Четвертого напарника рибалок - Івана Бабія, який до сьогодні лежав у районній лікарні Заставни з проламаним черепом, - сьогодні, за повідомленням прес-служби обласної організації ВО «Батьківщина», виписали з лікарні і «зробили документи, що він вдарився у себе вдома».

схожі новини