Новини 10:54

Штрафи за неподання податкових декларацій підвищилися в сотні разів

Закінчився термін дії норми Податкового кодексу щодо застосування лояльних штрафних санкцій на період введення у дію податкових змін. Норма стосувалася і неприбуткових організацій, до яких належать релігійні організації.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, з 1 липня 2011 року набула чинності стаття 120 Кодексу, за якою за неподання або невчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки і збори стягується штраф у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання звітності.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Нагадаємо, досі діяла норма, за якою штрафні санкції за порушення податкового законодавства застосовувалися у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Такі знижені розміри штрафів діяли протягом першого півріччя з моменту набуття чинності Податковим кодексом.

Відповідно до статті 16 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний, серед іншого, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контрольних органів декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.

При цьому, за статтею 157 Кодексу, право неприбуткової організації (в тому числі й релігійної) на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення її до Реєстру неприбуткових організацій та установ органами державної податкової служби в порядку, встановленому законодавством.

Зазначимо, що перед закінченням роботи восьмої сесії парламенту депутати вдосконалили термінологію і низку норм Податкового кодексу.

схожі новини