Новини 2011-07-14 07:58

Єжель погодився дати покористуватися Росії полігоном НИТКА

Міністр оборони України Михайло Єжель погодився передати полігон НИТКА в оренду Росії. Про це повідомила прес-служба Міноборони.

За інформацією прес-служби, про це Єжель заявив в середу, 13 липня, на зустрічі з начальником Генерального штабу Збройних сил РФ - першим заступником міністра оборони РФ Миколою Макаровим.

«Ми одержали листа від міністра оборони Російської Федерації з проханням розглянути пропозицію про передачу полігону НИТКА в оренду. Ми вважаємо це оптимальним варіантом, який дозволить постійно підтримувати належну готовність полігону для тренувань російських льотчиків», - зазначив Єжель.

«При цьому НИТКА залишиться у власності нашої держави. Україну буде отримувати орендну плату і не витрачати кошти на утримання НИТКИ і персоналу полігону», - додав український міністр оборони.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністр оборони РФ Анатолій Сердюков під час зустрічі з українським колегою Єжелем звернувся до нього з проханням передати Росії в оренду тренажер для палубної авіації НИТКА.

Як повідомлялося, 26 грудня 2010 року українські і російські військові експерти обговорили питання розрахунку за використання полігону «НИТКА» російською стороною в 2007 і 2010 роках і порядок його використання в 2011 році. Крім того, сторони домовилися про коригування договору щодо використання цього полігону та підготовки проекту протоколу про внесення змін до угоди між урядами України і РФ про використання полігону, який був підписаний в 1997 році.

25 березня 2011 Міністерства оборони України та Російської Федерації домовилися підготувати зміни до угоди про використання комплексу «Нитка»до 30 червня.

За словами Єжеля, в оновленій угоді буде розширений перелік літальних апаратів, які будуть використовуватися на тренажерному полігоні «НИТКА».

Вже у квітні Єжель пообіцяв, що щорічна вартість оренди полігону злітно-посадкових систем «НИТКА» для Російської Федерації буде зростати в залежності від зростання цін на енергоносії.

НИТКА - спеціальний наземний навчально-тренувальний комплекс, що імітує палубу авіаносця і призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець.

схожі новини