Новини 2011-07-14 10:56

Угода про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною майже готова

Шанси до кінця 2011 року підписати угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною є дуже високими. Про це заявила депутат Бундестагу, представниця соціал-демократів Бербель Кофлер (СДПН).

За словами депутата, угода перебуває в стадії свого завершення.

Кофлер не виключила, що це може статися ще в грудні. Але підписання угоди не означатиме, що документ негайно запрацює, оскільки його чекає процес ратифікації в 27 країнах ЄС.

«Євросоюз не може давати вказівки, як швидко країни, які входять до його складу, повинні працювати з угодою, але буде визначено остаточний термін ратифікації, якого доведеться дотримуватися», - пояснила Кофлер.

У переговорному процесі є спірні моменти, які все ще не вдалося остаточно подолати. За словами Кофлер, передусім йдеться про аграрну політику.

При цьому вона зауважила, що у цих переговорах не малу роль відіграє і дотримання прав людини. «Хоча угода є економічною, під час переговорів обговорюються також питання демократії та свободи слова», - наголосила німецький депутат.

Крім того, Кофлер наголосила, що «не можна одночасно підписувати угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною і про приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану».

Депутат пояснила, що таке сидіння на двох стільцях є неможливим, оскільки Митний союз передбачає не лише вільну економічну зону, але й певне злиття економік. При цьому учасники позбавляються права самостійного укладання подібних угод з іншими країнами.

Водночас угода з Європейським Союзом, продовжила Кофлер, це тільки зона вільної торгівлі, яка не обмежує її учасників у праві самостійного ведення справ з іншими країнами-партнерами.

«Але Україна врешті-решт має сама вирішити, де вона матиме більші вигоди», - підсумувала Кофлер.

Нагадаємо, ще у квітні президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу зазначав, що Україна не може одночасно брати участь у Митному союзі Єдиного економічного простору і створювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Тим часом президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.

схожі новини