Новини 2011-07-14 14:18

Україна наполягатиме на закріпленні в угоді про асоціацію перспективи членства в ЄС

Київ наполягатиме на закріпленні перспективи членства в ЄС в Угоді про асоціацію (СА), незважаючи на відсутність консенсусу з цього питання на даному етапі в самому Союзі. Про це заявив глава місії України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

"Станом на сьогодні консенсусу серед держав-членів немає - не всі країни ЄС хочуть бачити Україну майбутнім членом ЄС. Не стільки Україна не готова, скільки деякі країни ЄС не готові наближати Україну. Причина - складна внутрішня ситуація в ЄС", - пояснив він.

Разом з тим, за словами посла, для вирішення цього питання Київ має намір використовувати і майбутній саміт Східного партнерства, який пройде у вересні у Варшаві і грудневий саміт Україна-ЄС.

Єлісєєв переконаний, що Україна, навіть за відсутності консенсусу в самому ЄС, не повинна знижувати свої амбіції.

Разом з тим, як стверджує глава місії, якщо проаналізувати нинішній проект СА, то "звідти абсолютно логічно випливає бачення України, як потенційного члена ЄС".

"Звичайно, ми б хотіли не тільки читати між рядків, а й мати чітку згадку перспективи у тексті документа", - підкреслив він.

Крім того, Єлісєєв нагадав про нещодавно прийняту за результатами перегляду Європейської політики сусідства Європейської комісією Комунікацію, де вперше згадана ст. 49, яка прямо вказує на право європейської держави подати заявку на членство в ЄС.

"Ми будемо боротися до кінця. Переговорний процес ще триває, і ближче до саміту ми будемо бачити, на що ми виходимо. Для нас питання зрозуміле - у нас перспектива повинна бути", - переконаний український посол.

Нагадаємо, на початку липня європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що у Європейському союзі немає консенсусу щодо закріплення в Угоді про асоціацію перспективи членства України.

В Україні розраховують на підписання угоди про асоціацію з ЄС у грудні поточного року. Однак посол Польщі в Україні Генрик Літвін вважає технічно неможливим підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до другого півріччя 2012 року.

схожі новини